Zmeny v školskej legislatíve 2023

17.2.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:33:33

Prehľad zmien v školskej legislatíve, ktoré boli prijaté v posledných dňoch a publikované v Zbierke zákonov, a, ktoré sú účinné 1. januára 2023. Obsahom je aj stručný prehľad pripravovaných legislatívnych zmien.

JUDr. Žaneta Surmajová PhD.

V súčasnosti pracuje ako generálna riaditeľka sekcie legislatívno-právnej na Ministerstve, školstva, vedy výskumu a športu SR, kde v minulosti viedla odbor legislatívy a aproximácie práva. V legislatívnej praxi pôsobí celý svoj profesionálny život a má praktické skúsenosti venované viacerým legislatívnym projektom. Aktuálne pedagogicky pôsobí na Fakulte práva Paneurópskej vysokej školy, Fakulte telesnej výchovy a športu UK a na Gymnáziu Grösslingová. Je odborným garantom niekoľkých časopisov v oblasti školskej legislatívy. Pôsobila ako členka legislatívno-právnej komisie Slovenského futbalového zväzu a tiež Bratislavského futbalového zväzu. V súvislosti so svojím profesijným pôsobením má rozsiahlu publikačnú činnosť.