dnes je 27.4.2024

Verejné osvetlenie

21.3.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 01:51:18

Prednáška uvádza stručný prehľad najnovších poznatkov o verejnom osvetlení z pohľadu teórie i praxe. Zaoberá sa širšími súvislosťami pri plánovaní, navrhovaní, budovaní, prevádzkovaní osvetľovacích sústav až do ich úplnej likvidácie po skončení života. Definuje základné požiadavky na verejné osvetlenie z viacerých pohľadov, pritom sa nevyhýba ani energetickým, ekonomickým či ekologickým aspektom vonkajšieho osvetlenia v nočných hodinách. Dôraz kladie na rozvoj adaptívneho a integratívneho osvetlenia a na holistický prístup pri osvetlení. V závere prednáška sumarizuje najnovšie trendy vo verejnom osvetlení, smerovanie ďalšieho vývoja a problémy, ktoré treba riešiť.

prof. Ing. Dionýz Gašparovský, PhD.

Lektor prof. Ing. Dionýz Gašparovský, PhD. je zástupca FEI STU v Bratislave a Slovenskej svetelnotechnickej spoločnosti (SSTS).