Novela zákona o verejnom obstarávaní od 1.1.2023

19.12.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:58:32

Vo videoseminári zdôrazníme najdôležitejšie zmeny v ZVO, ktoré nadobúdajú účinnosť v roku 2023. Priblížime navrhované znenie novely ZVO, ktorá je v súčasnosti v štádiu vyhodnocovania medzirezortného pripomienkového konania. Vzhľadom na navrhované legislatívne úpravy, podložíme úmysel zákonodarcu pri úprave jednotlivých ustanovení týkajúcich sa najmä výkonu dohľadu nad verejným obstarávaním, zavedení fakultatívnych a obligatórnych oznámení, predkontračných povinností verejných obstarávateľov, a tiež povinnosti zadefinovania nových jednotných štandardných formulárov používaných v procese verejného obstarávania.

JUDr. Marek Šmid, LLB.

Je partnerom advokátskej kancelárie Grand Oak so sídlom v Bratislave. Spoločne s jeho tímom poskytuje právne poradenstvo a zastupovanie obchodným spoločnostiam, verejným inštitúciám, ako aj fyzickým osobám a to v rôznych oblastiach práva vrátane pracovného práva. Svoje skúsenosti nadobudol počas svojej viac ako 10-ročnej praxe v advokácií na Slovensku, ako aj v zahraničí.