dnes je 1.10.2023

Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

IKT nástroje a hry podporujúce motiváciu žiakov

11.8.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:53:57

Kapitoly videa

Dôvod na implementáciu IKT (informačné a komunikačné technológie) do vyučovacieho procesu je nárast množstva informácií, v ktorých je potrebné sa zorientovať, posilnenie aktívnej úlohy študenta vo vzdelávacom procese a možnosť využiť individuálny časový harmonogram výučby. Lektor vo videoseminári približuje, ako môžu učitelia prostredníctvom IKT nástrojov podporiť motiváciu žiakov a študentov a rovnako predstavuje jednotlivé konkrétne nástroje využiteľné na vyučovaní.

Mgr. Slavomír Gál

Prekladateľ, učiteľ angličtiny, konzultant, poradca a coach. Vyštudoval prekladateľstvo a tlmočníctvo v odbore: anglický a ukrajinský jazyk. Má dlhoročné skúsenosti s formálnym vzdelávaním v oblasti cudzích jazykov na rôznych úrovniach, od základnej až po vysokú školu. Dlhodobo pracuje v oblasti neformálneho vzdelávania, a to hlavne ako lektor v rámci rôznych vzdelávacích projektov. Od roku 2013 pôsobí ako školiteľ národných projektov pre IUVENTU- Slovenský inštitút mládeže. V roku 2014 spoluzakladal občianske združenie VIVA SK, ktoré sa venuje tvorbe a realizácii vzdelávacích aktivít a ochrane a tvorbe životného prostredia.

Profesne sa zaoberá vzdelávaním v oblasti environmentálnej výchovy. Momentálne pôsobí ako lektor anglického jazyka a analytik zákazníckých potrieb. Vo voľnom čase sa venuje prekladu poézie, hudbe, športu a svojim deťom.   

Prístup k tomuto dokumentu majú len predplatitelia modulu:
Vzdelávanie pre školy a školské zariadenia

alebo prihlásiť.

VÝHODY PREDPLATNÉHO

 • Viac než 1 600 dokumentov z legislatívy,
 • Online prístup do aktuálnej a denne aktualizovanej 
  databázy príspevkov. 
 • Právne predpisy v aktuálnom znení s vyznačenými
  zmenami
  .
 • Garancia aktuálnosti a správnosti.
 • On-line semináre a ich videozáznamy zadarmo.
 • Možnosť využívať bezplatný odpovedný servis.