dnes je 23.4.2024

Praktická biológia v dištančnom vzdelávaní

27.1.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Dĺžka videa: 00:39:04

Videoseminár je určený najmä učiteľom biológie na II. stupni ZŠ a SŠ. Cieľom je zvýšiť záujem žiakov o tento predmet a spraviť z nich aktívnych účastníkov na hodinách. Obsahom videoseminára sú vyskúšané nápady na praktické aktivity a jednoduché experimenty  nielen pre učiteľov biológie, ktoré je možné využívať aj pri učení na diaľku. Pri každej aktivite je krátky návod ako na to, pre aký ročník je pokus vhodný, ako aj zoznam vecí, ktoré budete potrebovať.

Obsah:

V úvode je predstavenie lektora. V ďalších častiach je priblíženie jednotlivých praktických aktivít a experimentov, spolu s návodom a ilustračnými fotografiami.

RNDr. Lenka Praženková

Lektorka RNDr. Lenka Praženková pôsobí od roku 2015 ako učiteľka biológie na Gymnáziu Ladislava Sáru v Bratislave, kde vyučuje na osemročnom aj štvorročnom gymnáziu. Pripravuje žiakov na maturitu a prijímacie skúšky, vedie pedagogickú prax VŠ, organizuje školské kolá biologickej olympiády a vedie krúžok Praktickej biológie.